POWRÓT

DBAJĄ O PORZĄDEK. ROBIĄ TEŻ RZECZY NIETYPOWE.

Na c dzień nie zastanawiamy się - co, a zwłaszcza - kto, wpływa na utrzymanie porządku w mieście. Pozamiatane ulice, przycięte konary drzew lub krzaki to wszystko po prostu jest i wydaje nam sie zwyczajne.
Żeby zadbać o porządek w mieście potrzebni są ludzie, którzy nad tym czuwają. Kto w Wejherowie zajmuje się takimi sprawami? To pracownicy Zakładu Usług Komunalnych. Wachlarz ich kompetencji jest jednak znacznie szerszy.
 

"Praktycznie cały rok na bieżąco ZUK ma mnóstwo pracy, której  może nie widać, a jest konieczna np. czyścimy studzienki deszczowe. Jesienią są tam liście, zimą jest tam piasek." - powiedział Roman Czerwiński prezes ZUK Wejherowo.

Na bieżąco ulice miejskie są zamiatane. Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych dbają o zieleń, przycinają konary drzew. Standardowo dbają o wywóz nieczystości stałych. Zajmują się także sprawami, które jak na ZUK mogą wydawać się nietypowe np. wyburzanie budynków.


"Dużo jest prac nietypowych np. wyburzanie budynków, usuwanie sopli (...) Jesteśmy przygotowani do przycinania drzew, usuwania czegoś z dachu czy wykonywania innych nietypowych zadań." - powiedział Roman Czerwiński prezes ZUK Wejherowo.

Kolejnym zadaniem, które podejmują pracownicy ZUK-u jest łatanie ulic. To praca niemal przez cały rok, bowiem dziury na jezdniach pojawiają się często. Zakład Usług Komunalny wykonuje takie prace na zlecenia, dlatego nie na wszystkich drogach jest odpowiedzialny za utrzymanie dobrego stanu nawierzchni. W Wejherowie dba o drogi o statusie miejskim.

 

 

Źródło: wejherowo24.info