Uwaga! Zmiany w sposobie odbioru odpadów wielkogabarytowych!

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta Wejherowa, od 1 marca odpady wielkogabarytowe będą odbierane w dogodniejszy dla odbiorców sposób, czyli spod wiat śmietnikowych i domów jednorodzinnych.  

Mieszkańcy mogą skorzystać z usługi dwa razy do roku ! 

Warunkiem odbioru:

- w przypadku domów jednorodzinnych jak i zabudowy wielorodzinnej będzie zgłoszenie telefoniczne, e-mailowe na adres gabaryty@zukwejherowo.pl    lub osobiste w Biurze Obsługi Mieszkańców (wejście od ul. Chopina naprzeciwko Inspektoratu Weterynarii) w poniedziałki od 7:00 do 18:00 od wtorku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.

 

Zgłoszenie powinno zawierać:

- imię i nazwisko Zleceniodawcy

- adres odbioru  

- rodzaj odpadu

- ilość danego odpadu

- numer kontaktowy

UWAGA!!! 

ODPADY WYSTAWIAMY DOPIERO W TERMINIE UZGODNIONYM Z PRACOWNIKIEM ZUK!

Odpady wielkogabarytowe należy wystawić:

  • w zabudowie jednorodzinnej przed posesję, w miejscu widocznym oraz umożliwiającym dojazd pojazdu specjalistycznego

  • w zabudowie wielorodzinnej przy pergolach śmietnikowych w miejscu widocznym oraz umożliwiającym dojazd pojazdu specjalistycznego.

 

Odbiór odpadów zostanie zrealizowany w ciągu 5 dni roboczych od zarejestrowania zgłoszenia, po uprzednim ustaleniu dokładnej daty odbioru.

 

Odpady wielkogabarytowe: brodziki, deski do prasowania, suszarki na pranie, deski meblowe, dywany, fotele, gruz 160 l (w worku pobranym ZUK), kaloryfery, komody, krzesła, kanapy, tapczany, łóżka, materace, muszle toaletowe, opony (4 szt.), sprzęt sportowy dużych rozmiarów, stolarka budowlana (pojedyncze okna i drzwi), stoły, szafy, umywalki, wanny, wózki dziecięce, dużych rozmiarów zabawki dzięcięce.

 

UWAGA!

Nie wystawiamy sprzętu RTV/AGD, odpadów niebezpiecznych tj.: zużytych baterii i akumulatorów, przeterminowanych leków, farb,   olejów, świetlówek, żarówek energooszczędnych, termometrów rtęciowych, tonerów z drukarek itd.

 

Jak pozbyć się odpadów niebezpiecznych?!

Jeżeli mają Państwo ELEKTROODPADY (sprzęt RTV/AGD), który wagowo przekracza 20 kg wówczas można skorzystać z usługi bezpłatnego odbioru, zlecając usługę Komunalnemu Związkowi Gmin „Doliny Redy i Chylonki” (KZG) pod numerem telefonu (58) 624 66 11


Więcej informacji na temat odbioru dużych ELEKTRODPADÓW z domów znajdą Państwo na stronie internetowej www.kzg.pl

W przypadku posiadania innych odpadów niebezpiecznych, kóre nie podlegają zbiórce wielkogabarytów mogą je Państwo przywieźć do Punktu Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych (PZON), który mieści się w naszym PSZOK (wjazd od ul. Chopina naprzeciwko Inspektoratu Weterynarii) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00 i w soboty od 9:00 do 16:00.

 

 Zapoznaj się z klauzulą informacyjną dot. zgłoszeń odbioru odpadów wielkogabarytowych--> plik do pobrania