Aktualności

To już dziś! Ruszył pilotażowy program gniazd podziemnych.

Dziś w Wejherowie ruszył pilotażowy program segregacji odpadów w pojemnikach podziemnych tzw. gniazdach usytuowanych w ośmiu lokalizacjach na terenie Wejherowa. Więcej informacji w artykule.

Podziemne pojemniki tzw. gniazda są już gotowe do użytku.

Mówią o nas w TTM: Już w maju część mieszkańców Wejherowa będzie mogła zacząć korzystać z nowego sposobu wyrzucania swoich odpadów. Do ich dyspozycji oddane zostaną podziemne gniazda Zakładu Usług Komunalnych. O funkcjonowaniu gniazd opowiedział Prezes Zakładu Usług Komunalnych w Wejherowie Pan Roman Czerwiński. Zapraszamy do obejrzenia reportażu.

Komunalny Związek Gmin "Doliny Redy i Chylonki" zaprasza wejherowskich nauczycieli do wzięcia udziału w programie edukacyjnym pt. "Szkoła/Przedszkole dla środowiska"!

Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” zaprasza nauczycieli z terenu naszego działania (Gdynia, Sopot, Rumia, Reda, Wejherowo, gminy wiejskie: Kosakowo, Szemud, do udziału w programie edukacyjnym pt. „Szkoła/Przedszkole dla środowiska”. Zapraszamy na cztery tematyczne spotkania online w formie wykładów i dyskusji. Tym razem zajmiemy się tematem KLIMATU, a dokładniej zmianami klimatu na przykładzie miast. Ekspertami będą wykładowcy Politechniki Gdańskiej oraz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni. Partnerami programu są Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. (PEWIK) w Gdyni oraz Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. (OPEC) w Gdyni.

EkoFabryka. Zachwycający rozwój ZUK-u!

Piszą naszej EkoFabryce na portalu wejherowo24.info. Z każdym dniem EkoFabryka się zmienia. Wewnątrz trwają już prace wykończeniowe. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.