POWRÓT

Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie Sp. z o.o. zmodernizował kolejną ulicę w Wejherowie

 

Jedna z ostatnich dróg gruntowych w Wejherowie, ciąg ulic Grottgera i Mokwy, zyskała nową nawierzchnię. Inwestycja była odpowiedzią na liczne postulaty mieszkańców. Uroczyste oddanie do użytku nowej ulicy w Wejherowie-Śmiechowie odbyło się w poniedziałek (31 lipca). Nawierzchnia drogi została utwardzona płytami typu jumbo, jednak dołożono starań, by całość wykonano jak najbardziej komfortowo. Było to zgodne zarówno z postulatami mieszkańców, jak i radnych Wejherowa.

– Ulica, którą oddaliśmy do użytkowania, jest wykonana w kategorii tymczasowej, ale nieco zmodyfikowanej. Chodniki zostały bowiem zrealizowane przy użyciu kostki, co wygląda bardzo estetycznie – przekonuje Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. Była to jedna z nielicznych ulic o nieutwardzonej nawierzchni w północnej części miasta, co przysparzało jej mieszkańcom sporo kłopotów, zwłaszcza podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.


– Można powiedzieć, że do ulicy Necla aż do drogi krajowej nr 6 niemal wszystkie ulice zostały wykonane, co nas bardzo cieszy – dodaje prezydent. Dzielnica Śmiechowo należy do najstarszych części Wejherowa. Jej mieszkańcy wcześniej zgłaszali uwagi, że władze zaniedbują ten obszar. Dlatego poprawa jakości życia stała się jednym z priorytetów wejherowskich włodarzy. – Wnioski mieszkańców były składane praktycznie od 2010 roku. Bardzo dziękuję władzom miasta za wygospodarowanie środków na tę inwestycję. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wykonania tego projektu i myślę, że przyczyni się on do rozwiązania wielu problemów – podkreśla Jacek Gafka, radny Wejherowa.

Realizacja przedsięwzięcia trwała około dwóch miesięcy. Remont objął w przybliżeniu trzy tysiące metrów kwadratowych pasa drogowego, łącznie z chodnikami.

 

Źródło: http://www.nadmorski24.pl