Aktualności

Prezes Spółki ZUK był gościem Rada Kaszëbë

Prezes Spółki ZUK - Pan Roman Czerwiński w dniu dzisiejszym był gościem w porannej audycji radiowej Radia Kaszëbë o nazwie: "Gość Dzień Dobry Kaszuby". Na antenie Radia Pan Prezes był pytany przede wszystkim o rozpoczętą budowę podziemnych gniazd do selektywnej zbiórki odpadów czy też o błędy jakie popełniają mieszkańcy Wejherowa podczas segregacji w domach. Zachęcamy do wysłuchania audycji.

Ruszyła budowa podziemnych gniazd.

Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie Sp. z o.o. rozpoczął budowę podziemnych gniazd tj. podziemnych pojemników przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Prace nad pierwszym gniazdem rozpoczęto przy ul. Północnej w Wejherowie. Gniazda stanowić będą integralną część zabudowy śródmiejskiej Wejherowa poprzez wkomponowanie ich w istniejącą infrastrukturę. Projekt jest dofinansowany przez Fundusze Europejskie.

Podpisano umowy na wykonanie EKO-FABRYKI.

W dniach 3.07.2020 oraz 06.07.2020 r. w siedzibie Zakładu Usług Komunalnych w Wejherowie Sp. z o.o. podpisano umowy z Wykonawcami projektu "Budowa wzorcowego systemu gospodarki odpadami na terenie Gminy Miasta Wejherowa pod nazwą EKO-FABRYK, w tym budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych". Projekt jest dofinansowany przez Fundusze Europejskie w kwocie 13 465 452,95 zł.

Wzorcowy projekt wdrażany w mieście

Piszą o nas: www.gwe24.pl "W Wejherowie powstaje wzorcowy system gospodarki odpadami, dofinansowany ze środków unijnych.[..] Inwestycja wejherowskiego Zakładu Usług Komunalnych została doceniona przez ekspertów.