POWRÓT

nowe logo i biuro punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych

Piszą o nas: wejherowo.naszemiasto.pl
Nowe logo i Biuro Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - to nie jedyne zmiany jakie zaszły w wejherowskim ZUK. W biurze powstała "Biblioteka z odzysku". Spółka również zakupiła nowy sprzęt.
Od trzech lat ZUK w Wejherowie nie jest już zakładem budżetowym, a spółką z o.o.
To również sprawiło, że Zakładu Usług Komunalnych postanowił wypromować własną markę. Podczas konferencji prasowej spółka przedstawiła m.in. nowe logo firmy.

- ZUK to ma być symbol czystości, ekologii i zieleni - mówi Roman Czerwiński, prezes spółki. - Nasze logo to zmodyfikowany znak recyklingu, bo przecież idziemy w kierunku gospodarki w obiegu zamkniętym. Gdzie właśnie recykling i zapobieganie powstawaniu odpadów, to podstawowe nasze zadania. Jak się przyjrzymy, to w logu też zobaczymy literę "Z".

Konferencja była także okazją do uroczystego otwarcia nowego biura Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, które znajduje się na terenie firmy ZUK.

- Chcemy się rozwijać przez promowanie ekologii, przez edukację i niespodzianki, które przygotowaliśmy dla mieszkańców. Np. w biurze PSZOK mieści się "Biblioteka z odzysku". Nie wyrzucajmy książek. Przynieśmy je i możemy wymienić bezpłatnie na inne - zachęca Czerwiński.

Dodajmy, że PSZOK (wjazd od ul. Chopina) czynny jest od poniedziałku do piątku
w godz. 7-20 i w soboty w godz. 9-16.

Ponadto spółka wzbogaciła się o nowy sprzęt. Zakupiona została śmieciarka z normami ekologicznymi Euro 6 przystosowanym do odbioru odpadów segregowanych, a także nowa zamiatarka.

 

 

Źródło: www.wejherowo.naszemiasto.pl