Aktualności

Dzień Kobiet z EKOFABRYKĄ - za "graty" Panie otrzymają kwiaty!

Mimo iż, kalendarzowa zima nadal trwa, to u nas już wiosenna energia! #ekofabryka #PSZOK 8 marca w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) odbędzie się Eko Dzień Kobiet. Dla każdej z Pań, która przyniesie "graty" - mamy kwiaty*. Do zobaczenia! Wykaz odpadów, które przyjmuj PSZOK określa Regulamin dostępny na naszej stronie: https://zukwejherowo.pl/punkt-selektywnej-zbiorki-odpadow... *akcja trwa do wyczerpania zapasów kwiatów doniczkowych Pokaż mniej

EKOFABRYKA w Wejherowie ma powstać jeszcze w tym roku.

Piszą o nas na portalu nadmorski24.pl. Nowa inwestycja Zakładu Usług Komunalnych – trwa budowa Ekofabryki w Wejherowie. Ma to być wzorcowy system gospodarki odpadami, gdzie będą różnego rodzaju myjnie, warsztaty i miejsce składowania oraz przeładunku odpadów. Pojawi się także możliwość upcyklingu i recyklingu. Więcej szczegółów w artykule.

Prezes Spółki ZUK był gościem Rada Kaszëbë

Prezes Spółki ZUK - Pan Roman Czerwiński w dniu dzisiejszym był gościem w porannej audycji radiowej Radia Kaszëbë o nazwie: "Gość Dzień Dobry Kaszuby". Na antenie Radia Pan Prezes był pytany przede wszystkim o rozpoczętą budowę podziemnych gniazd do selektywnej zbiórki odpadów czy też o błędy jakie popełniają mieszkańcy Wejherowa podczas segregacji w domach. Zachęcamy do wysłuchania audycji.

Ruszyła budowa podziemnych gniazd.

Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie Sp. z o.o. rozpoczął budowę podziemnych gniazd tj. podziemnych pojemników przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Prace nad pierwszym gniazdem rozpoczęto przy ul. Północnej w Wejherowie. Gniazda stanowić będą integralną część zabudowy śródmiejskiej Wejherowa poprzez wkomponowanie ich w istniejącą infrastrukturę. Projekt jest dofinansowany przez Fundusze Europejskie.